Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /gamma/kuzniakowal/backstage/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1025

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /gamma/kuzniakowal/backstage/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2323

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /gamma/kuzniakowal/backstage/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2327

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /gamma/kuzniakowal/backstage/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3165

Warning: Creating default object from empty value in /gamma/kuzniakowal/backstage/wp-content/themes/specular/admin/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Terapia Lublin, Indywidualne Sesje Terapeutyczne - Poradnia Kuźnia Zmian

terapia Lublin, sesje terapeutyczne Lublin, w domu, poradnii

Terapia Lublin – indywidualna

Terapia Lublin indywidualne sesje terapeutyczne w Kuźni Zmian z Kowal Ewą.

Być może próbowałeś już różnych metod radzenia sobie z trudnościami, przytłaczającymi Cię emocjami, samotnością, niezrozumianymi zachowaniami, a ponieważ nic nie przyniosło satysfakcjonującego rezultatu rozważasz skorzystanie z terapii. Nie do końca wiesz na czym to polega, ale możesz przeżywać wiele obaw i nieufność w związku z takim kontaktem, co jest naturalne.

Czym jest terapia?

Słowo terapia budzi w ludziach różne emocje. Od znudzenia i poczucia, że i tak nie pomoże do nieprzyjemnych wspomnień, które dały przekonanie, że od terapii to najlepiej z daleka. Kiedy pojawia się zagadnienie terapii, często słyszę różne pytania lub przypuszczenia na jej temat. Większość z nich wskazuje na to, że powszechnie niewiele wiadomo o tym, na czym polega terapia i jaki jest jej cel.

Terapia jest metodą leczenia i wspomagania rozwoju polegającą na intencjonalnym oddziaływaniu na psychikę człowieka za pomocą technik i narzędzi psychologicznych. Oparta jest przede wszystkim na specyficznym kontakcie klienta z terapeutą. Kontakt ten przebiega w określonych przez praktykowaną metodę terapeutyczną ramach. Oznacza to, że rozmowa z terapeutą nie jest zwyczajną przyjacielską pogawędką, a ma charakter profesjonalny.

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach

Pracując w nurcie TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) w kontakcie z klientem używam swoich umiejętności i zdobytej wiedzy, by wspomagać zmianę psychiczną, której potrzebuje klient. Osiągana zmiana psychiczna może być leczeniem konkretnych, zdiagnozowanych zaburzeń, jak również szeroko pojętym rozwojem osobistym, poznaniem siebie i zwiększaniem kompetencji emocjonalnych – terapia Lublin z Kowal Ewą.

Zachęcam do skorzystania z terapii zawsze wtedy, kiedy czujemy, że doświadczane przez nas trudności życiowe przerastają nas i nie jesteśmy w stanie sami sobie z nimi poradzić. Nasze własne sposoby i rozwiązania stają się nieskuteczne, a nawet same mogą być źródłem problemów, a nasze najbliższe otoczenie też nie potrafi nas wspomóc. Takie sytuacje często mają miejsce i każdy człowiek ich doświadcza, w pewnym sensie są one nieodłączną częścią życia. Wielu ludzi potrzebuje pomocy innych, by sobie z takimi kryzysami poradzić i dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

W swojej dotychczasowej praktyce, pracując w konwencji TSR obserwuję, że wiele osób, obawiając się i nie dowierzając w skuteczność terapii, często rezygnuje już po pierwszej sesji.

Od czego zacząć terapię?

Ludzie oczekują szybkich rozwiązań, nie chcą tracić czasu na opowiadanie swojej historii życiowej. Boją się, że to nic nie da, że zostaną „rozgrzebani” i będą się potem czuli jeszcze gorzej. Chcą spektakularnych efektów, pastylek, które dadzą natychmiastową ulgę w cierpieniu.

Zdarza się także, że decydują się na konsultację, mając nadzieję, że podczas jednej wizyty otrzymają dobrą receptę na swoje życie. Oczekują konkretnej porady, która pomoże zorientować się w sytuacji i umożliwi rozwiązanie problemu. Jednak terapeuta to nie życiowy doradca, nie mówi jak postąpić w określonych sprawach. Nie chcę wskazywać gotowych rozwiązań, ale pomagać w budowaniu wewnętrznej siły i dojrzałości, w przejęciu odpowiedzialności za swoje wybory życiowe i odważne podejmowanie decyzji.

Często dopiero podczas terapii pacjenci uczą się nazywać i wyrażać emocje, dają sobie przyzwolenie na złość, smutek, radość. Odnajdują własną siłę i poczucie wpływania na rzeczywistość. Znajdują akceptację, poczucie własnej wartości, poczucie sensu i spełnienia. Odzyskują spokój i zaczynają w pełni cieszyć się życiem.

Moją misją jest popularyzacja terapii TSR jako narzędzia do lepszego poznania siebie prowadząc sesje terapetyczne. Wierzę, że już jedna sesja odświeża umysł, przynosi ulgę, prostuje myśli i dodaje sił.

Terapia Lublin Kowal Ewa – Jestem tu dla Ciebie.
Terapia, sesje terapeutyczne, Coaching Lublin, Coaching indywidualny i biznesowy.